Ogród różany

Wielu ludzi marzy o własnym ogrodzie, miejscu, w którym będzie można posiedzieć, poczytać książkę latem, urządzić grilla ze znajomymi, po prostu odpocząć na świeżym powietrzu. Podpowiemy ci dzisiaj jak zagospodarować przestrzeń w ogrodzie, kiedy już takowy mamy. Przychodzimy dzisiaj do ciebie z pomysłem na piękny, romantyczny kącik. Opowiemy jak stworzyć od podstaw różany ogród. Róże to najczęściej kupowane kwitnące krzewy w Polsce, więc nie może zabraknąć ich również w twoim ogrodzie.

Jak założyć ogród różany?

Kupując róże do ogrodu, trzeba pamiętać aby wybierać odmiany odporne na choroby grzybowe. Drugą ważną sprawą jest wybór miejsca, w którym posadzimy nasze krzewy. Róże potrzebują stanowiska ciepłego, dobrze nasłonecznionego i osłoniętego od wiatru. Następną istotną rzeczą jest gleba, musi być przepuszczalna, żyzna i wilgotna. Przed posadzeniem krzewów ziemię należy przekopać i oczyścić z chwastów i zalegających kamieni, a następnie zasilić kompostem.

Kiedy sadzimy róże?

Krzewy róż najlepiej sadzić jesienią, mamy czas aż do pierwszych przymrozków. Albo wczesną wiosną, zanim rozwiną się pąki. Róże, które kupimy w pojemnikach, możemy wysadzać do ziemi przez cały okres wegetacyjny. No dobrze, to bierzemy się do sadzenia. Zanim posadzimy krzewy, trzeba zadbać o dobre nawodnienie. Najlepiej umieścić je na kilka godzin w pojemniku z wodą, a te, które mamy w doniczkach należy obwicie podlać. Potem możemy się zabierać do sadzenia. I pamiętaj, po posadzeniu ponownie podlej twój różany ogród.

Jakie odmiany róż wybrać?

Odmian róż mamy do wyboru naprawdę dużo, czasem nie da się tak po prostu wybrać, gdyż nie możemy się zdecydować, które z nich chcemy oglądać w naszym ogrodzie. A wszystkich kupić nie sposób. Dlatego właśnie piszemy ten artykuł, aby ułatwić ci sprawę, mamy dla ciebie kilka podpowiedzi, jakie róże będą idealne. Do wyboru mamy róże parkowe, pnące, okrywowe i wielokwiatowe. Z białych róż polecamy: Mounte Shasta, Snow Ballet, Waterloo. Czerwone Grandhotel, Amadeus, Austriana. Różowe: Pink Bells, Queen Elizabeth, Amulett. Żółte: Marselisborg, Arthur Bell, Bienenweide Geld, Yellow Fairy. Fioletowe: Lavender Ice, Novalis, Blue Magenta. Pomarańczowe: Amber Queen, Friendship.

About Botanik

Z miłości do roślin zacząłem prowadzić blog.